LinkedIn Reklamları
LinkedIn Reklamları
Hedef kitleniz için teklif verin

LinkedIn Reklamları açık artırma usulü ile çalışmaktadır. Aynı kitleye ulaşmaya çalışan diğer reklamverenlerle birlikte teklif verirsiniz.

LinkedIn Reklamları
Fiyatlarınızı seçin

TBM veya BGBM fiyatlandırmaları arasından seçiminizi yapın veya Sponsorlu InMail’i seçin ve sadece mesajınız teslim edildiğinde ödeme yapın.

LinkedIn Reklamları
Maliyetlerinizi kontrol edin

Kendi bütçenizi, teklifinizi ve planınızı belirleyin. Herhangi bir bütçe ile başlayın ve reklamlarınızı istediğiniz zaman durdurun.

LinkedIn Nedir?

Sosyal medya aracılığıyla iş arayan ve işverenleri birleştiren LinkedIn diğer sosyal ağlardan farklı olarak, iş amaçlı bir platformdur. İş hayatı ile ilgili bilgileri paylaşabilir, iş ilanlarına bakabilir ve benzer profillerdeki profesyonellerin iş hayatı ile ilgili paylaşımlarını takip edebilirsiniz. Meslektaş veya aynı beğeni grubu için oluşturulan gruplar sayesinde, bilgi paylaşımı yapabilir ve yeni profesyonellerle kontağa geçebilirsiniz.

Neden LinkedIn Reklamları?

LinkedIn’de hedeflenmiş bir reklamı profesyonellere yönelik olarak çıkabilirsiniz. Bu bir marka çalışması olabileceği gibi B2B çalışan bir firmanın karar merciindeki insanlara direk olarak ulaşarak ürünlerini satmasının de en ideal yolu olabilir. LinkedIn reklamları size bir mailing kampanyası kadar çok geri dönüş getirmeyebilir ama getirdiği kişilerin alanında uzman ve iş yapmaya istekli kişiler olacağı muhakkak.

LinkedIn Reklamları

LinkedIn Reklam Tipleri

Sponsorlu İçerik
Reklamınızı LinkedIn’deki haber akışlarının içerisinde hedeflediğiniz kitlelere göstermek istiyorsanız en doğru yöntem budur.

Sponsorlu Mail İçinde Reklamlar
Kişilerin LinkedIn’deki kendi email kutularını kontrol ederken sizden gelen bir email bulmalarını ister misiniz? Bu formatla özellikle LinkedIn platformunu aktifi olarak farklı üyelerle mesajlaşmak için de kullanan profesyonellere erişme fırsatınız olacak.

Text Reklamları
Standart hikaye akışının sağ tarafında Google Ads’e benzer şekilde konumlanan Metin Reklamları aynı Google reklamlarında olduğu gibi çarpıcı ve kısa şekilde ifade edilen mesajları hedef kitleye ulaştırmanızı sağlıyor.

LinkedIn Reklamları

LinkedIn’de Reklam Kampanyası Nasıl Fiyatlanır

Reklam kampanyanızın maliyetini 2 şekilde kontrol edebilirsiniz:

– Teklif ayarlama (her tıklama veya her 1.000 görüntüleme için ödemek istediğiniz maksimum tutar)

– Bütçe ayarlama (günlük olarak harcamak istediğiniz maksimum toplam tutar).

İki farklı teklif seçeneği vardır: tıklama başına ödeme (CPC) ve 1.000 görüntüleme başına ödeme (CPM).

 • CPC ile, her tıklama için ödemek isteyeceğiniz maksimum tutarı belirleyebilirsiniz (örneğin, tıklama başına 3,00$). Daha sonra, her gün ödemek istediğiniz en yüksek tutarı belirlemek üzere, günlük bir bütçe belirleyebilirsiniz.
 • CPM ile, aldığınız tıklamaya bakmaksızın reklamınız her 1.000. kez görüntülendiğinde, önceden ayarlanmış bir maliyet ödersiniz. Bu seçenek, tıklama almak yerine, reklamınızın gösterim sayısına daha fazla önem vermeniz durumunda iyi bir seçenektir.
Bizimle İletişime Geçiniz

LinkedIn’de Nasıl Reklam Veririm?

LinkedIn reklamları Kampanya Yöneticisi üzerinden kontrol edilmektedir. 2017 yılında LinkedIn yaptığı güncelleme ile Facebook gibi platformlarda bulunan “Hedefli Reklam” özelliğine kavuştu. Bu sayede sadece hedeflenen bir LinkedIn kullanıcı grubuna değil, aynı zamanda belrli bir sektöre ve hatta belirli bir firmaya dahai hedeflenmiş reklamları LinkedIn’de yayınlayabilmektesiniz.

LinkedIn Reklamlarının 4 Aşaması

 1. Bir İşletme Sayfası ve Profili Oluşturun
  Hedefli reklamlar yayınlamak için bir LinkedIn Şirket hesabınızın olması gereklidir. Bu hesap içerisindeki Campaign Manager kısmından reklamlarınızı yönetebilirsiniz
 2. Bir Reklam Oluşturun
  Kampanya Yöneticisi’nde reklam verme amacınızı, hedef kitlenizi ve reklam formatınızı seçin.
 3. Bütçenizi Belirleyin ve Reklamınızıa Yayınlayın
  Reklamlarınızın yayınlanma süresine ve harcamak istediğiniz bütçeye karar verin. Reklamlarınız hazır olduğuna göre artık yayınlayabilirsiniz. Reklamlarınız onaylanıp yayına geçmeye hazır olduğunda bildirim alırsınız.
 4. Kampanyanızı Ölçümleyin
  Kampanya yöneticisinde reklamınızın kaç kişi tarafından görüntülendiği, kaç tıklama aldığı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz

SPONSORLU INMAIL

LinkedIn Reklamları

Sponsorlu InMail Veri Sayfası

Sponsorlu InMail’in temel özelliklerini keşfedin.

LinkedIn Reklamları

Sponsorlu InMail’e Genel Bakış (Kılavuz)

Bu kılavuz ilk Sponsorlu InMail kampanyanızı nasıl oluşturacağınızı kapsar.

LinkedIn Reklamları

Sponsorlu InMail’e Başlarken (Video)

Bu kolay takip edilen video rehberi ile Sponsorlu InMail kampanyanızı nasıl kurup başlatacağınızı öğrenin.

LinkedIn Reklamları

Sponsorlu InMail için En İyi Uygulamalar (Başucu Kitabı)

Bu uygulama dokümanı ile Sponsorlu InMail kampanyanızı bir sonraki seviyeye taşıyın.