Programatik Reklamlar veya Programatik Reklamcılık

İlgi alanlarına göre doğru yer ve doğru zamanda reklam

PROGRAMATİK SİSTEMİN FAYDALARI

REKLAM VEREN

Doğru hedef kitleye doğru reklam gösterimi ile ulaşma ve potansiyel misafirleri yakalama, daha az maliyetle daha etkili ve verimli reklam kampanyası, daha fazla karlılık, şeffaflık sunar.

YAYINCI

Daha fazla ve doğru hedef kitleye reklam gösterimi ve buna bağlı olarak daha fazla tıklanma, daha az maliyet daha çok gelir, daha fazla reklam envanteri satılması, müşteri ile ilgili olmayan reklamların görüntülenmemesi.

MEDYA SATIN ALMA AJANSI

Hedef kitle verileri ile büyüyen geniş bir kitle havuzu, kampanya sürecine tam hâkimiyet, doğru reklam harcaması ve müşteriler için çok daha iyi sonuçlar alma, düşen harcama ve yükselen ROI değerleri ile artan karlılık.

MİSAFİR

Misafirlerin gereksiz ve ilgisi olmayan reklamlardan kurtulması, doğru zamanda doğru bilgiye ulaşmak ve daha kaliteli bir hizmet alması.

Veriye Dayalı Reklamcılık

Anlık teklifler (RTB - real time bidding)

Google, Mail.ru group, Yandex, Vkontakte, Facebook, Gismeteo.ru, Avito gibi holding şirketler trafiğini Real Time Bidding üzerinden sunmaktadır.

Ad Exchange

Reklam verenle, yayıncının buluştuğu, anlık satın almanın gerçekleştiği platformlardır. Belli başlı ad exchange platformlarına örnek olarak DoubleClick Ad Exchange, Google Adwords, Microsoft Media Network, Pubmatic, Nexage verilebilir.

Data Management Platform

Birden fazla farklı platformda yayınlanacak reklamların eşleştirilebildiği platformlardır. DMP’de oluşturacağınız kod ile birden fazla kanaldan gelen tıklama veya satışı birlikte ölçebilirsiniz.

Optimum Teklif

Klasik medya satın alma süreçlerindeki gibi, insana dayalı bir süreç yoktur. Yayıncı açısından en optimum teklif otomatik olarak ve çok kısa bir sürede yayınlanır.

BUGÜN BAŞLAYIN

Reklam veren Programatik Reklam ekosisteminde şartları daha önceden belirlenmiş klasik bir reklam stratejisini kullanmak yerine anlık olarak değişen, gelişen ve tekliflerine müdahale edebildiği her gösterim için ayrı ayrı anlık satın alma yapılan bir reklam kampanyası düzenleyebiliyor.

Bugün Başlayın