Şehir Otelleri İçin Yeni Radisson Individuals Markası

Şehir Otelleri İçin Yeni Radisson Individuals Markası

Şehir otelleri ve pansiyonlarında kısa şehir tatilleri dünyada olduğu gibi ülkemizde de uçak biletlerinin uygun fiyatlara gelmesiyle popüler hale gelmişti. 2019 yılında dünyada en popüler 3. seyahat tipi olan bu tatilerde ülkemizde de Gaziantep, Kapadokya gibi destinasyonlar çok rağbet görmekteydi.

Ne yazık ki pandemi sürecinde bu tip hafta sonu tatilleri cazibesini önemli oranda yitirmiş gözüküyor. Avrupa’da İngiltere, İspanya ve Fransa gibi önemli ülkelerde tekrardan kısıtlamaların devreye girmesiyle şehir otelleri büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Antalya gibi resort turizm merkezlerindeki toparlanmanın ise İstanbul gibi kalabalık şehirlere göre daha hızlı gerçekleştiğini STR Webinar: Türkiye Avrupa Karşılaştırması yazımızdaki “Antalya ve İstanbul Karşılaştırması” kısmında aktarmıştık.

Radisson Hotels’den Yeni Radisson Individuals Markası

Bu sıkıntılar sürerken dünya çapında 1400’den fazla oteli ve Radisson Blu, Radisson Red, Park Inn by Radisson gibi farklı markaları bünyesinde barındıran Radisson Hotels’den bir hamle geldi. Radisson Hotels küçük ölçekli şehir otelleri için kendi şemsiyesi altına girebileceği Radisson Individuals programını başlattı.

şehir otelleri

 

Radisson Hotel Group CEO’su Federico González hem otel sahipleri hem de konuklar için modern pazarın değişen taleplerine yanıt olarak Radisson Individuals’ı ürettiklerini belirtiyor. Bunun markanın 5 yıllık dönüşüm planlarının bir parçası olduğunu ifade eden Gonzalez, Radisson Individuals’ın otellere görünürlüklerini ve müşteri güvenini geliştirme ile küresel bir satış altyapısı aracılığıyla çok daha geniş bir kitleye erişme fırsatı sunduğunu söylüyor.

İngiltere ve Asya’daki bazı bağımsız otellerin hali hazırda bu çatı altına girdiklerini söyleyen Federico Gonzalez İtalya, Almanya, Rusya ve bazı diğer Avrupa ülkelerindeki otellerle anlaşma konusunda da önemli ilerlemeler kaydettiklerini açıkladı.

 

ReviewPro GRI Skoru Programa Katılım Koşullarından Birisi

Radisson Individuals programına katılmak isteyen bağımsız oteller için 4 temel kriter geçerli olacak:

  • ReviewPro GRI üzerinden bakılacak online itibar puanı.
  • Sağlık ve güvenlik alanında geçerli bir sertifika.
  • Yangın ve can güvenliği konusunda standartlara uygunluk.
  • Radisson Hotels’in bilişim sistemine bağlanmak için yeterli bir altyapı.

1400’den fazla otelinde ReviewPro ürünlerini kullanan Radisson Hotels, Radisson Individuals kapsamındaki otellerin ReviewPro GRI skorlarının %80 ve üzerinde olmasını şart koşuyor.

Radisson Hotel Group Başkan Yardımcısı Elie Younes Radisson Individuals markası ve katılımda konulan GRI koşulu için “Katılmak isteyen otellerin online itibar skorunu öne alan yaklaşımımız ile yeni bir bakış açısı getiriyoruz. Basitçe açıklamak gerekirse Radisson Individuals sadece misafirlerini mutlu edebildiğini kanıtlayan otellerin markası olacak” şeklinde konuştu.

Tüm kriterleri sağlayan istekli oteller Radisson’un “Yes I Can!” hizmet felsefesi doğrultusunda eğitimler alıp “A Member of Radisson Individuals” formatıyla yeniden açılacak.

 

Radisson Individuals’a Katılan Şehir Otelleri

Radisson Individuals’ın tanıtım metinlerinde İngiltere’de Bath yakınlarındaki 21 odalı, 4 yıldızlı Bed&Breakfast formatındaki Henrietta House otelinin görselleri kullanıldı. Diğer katılan şehir otelleri arasında Inverness yakınlarındaki River House Hotel’in de olduğu belirtiliyor. Radisson’un web sitesinde de otel aramalarında Radisson Blu gibi seçeneklerin yanında Radisson Individuals seçeneğinin aktive edildiği görülüyor.

şehir otelleri

Hilton’ın uzun yıllardır takip ettiği franchise sistemine benzer şekilde çalışacak olan Radisson Individuals programı, büyük kapasiteli oteller yerine daha küçük ölçekli şehir otellerini hedefliyor. ReviewPro GRI skorunun programa katılım koşullarından birisi olması da online itibar yönetiminin günümüzde daha geniş misafir kitlelerine ulaşma konusndaki önemini bir defa daha kanıtlamış oluyor.

Kaynaklar:

https://www.radissonhospitalityab.com/news-releases/news-release-details/radisson-hotel-group-launches-new-brand-radisson-individuals-and

Comments are closed.