Recharge Uygulamasıyla Artık Herkes 15 Dakikalığına “Kral” Olacak

Recharge Uygulamasıyla Artık Herkes 15 Dakikalığına “Kral” Olacak.

Lüks bir otelin kral dairesinde konaklamak nasıl olurdu hiç merak ettiniz mi? Veya öğlen aranızı 5 yıldızlı bir otelin teraslı bir çatı katı odasında oda servisinin getirdiği yemeği yiyerek geçirmek ister misiniz? İşte şimdi bu hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilecek bir uygulama var.

Recharge uygulamasıDakikalık Lüks” sloganıyla size lüks bir otelde dakika hesabıyla konaklama imkanı veriyor. Özellikle bir iş gezisinde 2 saatlik bir tazelenme veya hızlıca bir duş alıp laptop ile işleri toparlamak için artık taksideyken hemen cep telefonunuzu açıp yakınınızdaki bir otelden dakikalık rezervasyonunuzu yapabileceksiniz.

Recharge uygulamasında kredi kartı bilgilerinizi uygulamaya girdikten sonra otel seçiminizi yapabiliyorsunuz. Otele giriş yaptığınızda veya uygulama üzerinden rezervasyon yapmanızdan en geç 30 dakika sonra sayaç işlemeye başlıyor ve uygulama üzerinden veya resepsiyondan checkout yapana kadar devam ediyor. Çıkışta otelde kaç dakika kaldıysanız o kadarlık bir süreyi ödüyorsunuz.

Recharge’ın kendi istatistiklerine göre uygulamayı kullananların ortalama kalma süresi 2 saat. Recharge Labs’in kurucusu Manny Bamfo uzun mesafe uçup gecenin çok ileri saatlerinde check-in yapanlardan tutun gün içinde çocuğunu emzirebilmek için konforlu bir yer arayan annelere kadar çok geniş bir müşteri kitleleri olduğunu söylüyor.

Aslında Recharge bu alandaki ilk uygulama değil. Daha düşük 3 ve 4 yıldızlı otel segmentinde çalışan ve uygun fiyatlı sabahtan öğlene veya öğleden akşama gibi belirlenmiş aralıklarda yarım günlük konaklama opsiyonları sunan farklı çözümler zaten mevcut ancak Recharge lüks otellerle anlaşarak bu hizmeti sunabilen ilk uygulama.

Odalarının boşluklarını da değerlendirmek isteyen oteller için de çok verimli bir çözüm olan uygulama sayesinde bazı San Fransisco otelleri bu odalardan yıllık milyon dolar seviyesinde karlılığa erişmişler çünkü Recharge gibi uygulamalarda satlik ücret normal günlük bir rezervasyonun saatlik değerinin 10 katına varabiliyor.

Şu anda sadece New York ve San Fransisco’daki bazı şehir otellerinde hizmet veren Recharge uygulaması yıl sonuna kadar Los Angeles ve Londra’ya açılmayı planlıyor.

Comments are closed.