LinkedIn Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Yayında

2016 yılında ABD merkezli Microsoft, teknoloji dünyasındaki en büyük satın alamalarından birini gerçekleştirerek 26.2 milyar dolar karşılığında LinkedIn’i satın almıştı. Satın almasının ardından Microsoft mühendisleri hızlıca Linkedin’i geliştirmeye başladılar. LinkedIn’in kullanıcılarının çok faydalı olduğundan bahseden Satya Nadella

“LinkedIn sadece bilgilerinizin bulunduğu ve iş bulabileceğiniz bir platform değil, aynı zamanda ekonomik rakibinizi bulabilme özelliğine de sahip olan bir ortam”

şeklinde açıklama yaptı. Satya Nadella, insanların özelliklerine ve konumlarına göre fırsatları değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. İlk Olarak LinkedIn Mesajlarınızı Özelleştirmeyi yapan Microsoft aşağıdaki özellikleri eklemişti.

  •  Resim simgesi bir görüntüyü doğrudan bir sohbete ekler.
  •  Ataç simgesi bir konuşma içine doğrudan dosya yüklemek için bağlantı ekler. (Mesaj başına en fazla beş dosya ekleyebilirsiniz. Birleşik dosya boyutları 2 MB’yi geçmemelidir)
  •  GIF simgesi, bir sohbete dahil etmek için seçtiğiniz bir GIF ekler.
  •  Emoji simgesi, bir sohbete dahil etmek için seçtiğiniz bir emoji simgesi ekler.

LinkedIn mesajlarına sesli mesaj gönderme özelliğini eklemesi kullanıcıları baya şaşırttı. Güncellemenin detaylarına geçecek olursak sesli mesaj özelliği, hem iOS hem de Android cihazlar için aktif edildi. Kullanıcılar bu özelliği LinkedIn’in web sitesi üzerinden de aktif olarak kullanabilecek.

LinkedIn Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Yayında

Diğer sosyal medya haberlerimiz için tıklayın

Tag: LinkedIn Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Yayında

Comments are closed.