Facebook Uygulamasında 360 Derece Fotoğraf Çekebilecek

Facebook Uygulamasında 360 Derece Fotoğraf Çekebilecek 24.08.2017 tarihinde gelen yeni güncelleme ile birlikte bu özelliği kullanabileceksiniz. Uygulama içi kamera ile 360 fotoğraflar zaman tünelinde, gruplarda veya albümlerde paylaşabilecek.

Facebook Uygulamasında 360 Derece Fotoğraf ÇekebilecekFacebook 360° fotoğraf yükleme işlemini geçen yıl duyurmuştu

Facebook geçen yıl kullanıcıların zaman tüneline 360 derece fotoğraf ve video yükleme özelliğini eklemişti. Artık bugünden sonra akıllı telefonunuzun kamerası ile 360 derece fotoğraf çekip kendi zaman tünelinize ekleyebileceksiniz. Hatta çekiken bu 360 derece fotoğraflar kapak fotoğrafı olarak kullanılabiliyor.

Geçen yıl  kullanıcılar tarafından 70 milyon 360 derece fotoğraf Facebook’ta paylaşıldı ve bu fotoğraflar dışarıdan yüklenerek yayınlandı durum böyle iken bu yeni özellik ile 70 milyonun üzerine çıkacağı kesin gibi görünüyor.

 

360 derece fotoğrafları nasıl çekip Facebook’a yükleyebileceğiz?

Öncelikle Facebookla ilgili bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekiyor son güncelleme işlemi yapıldıktan sonra açık Facebook uygulamsnı tamamen kapatıp yeni açtığınızda haber Kaynağı üzerinde durum güncellemesi seçeneğini seçmeniz ve sonasında aşağıda yer alan 360 Fotoğraf butonuna basmanız yeterli. Sonrasında mavi butona basarak telefonla birlite kendi etrafınızda dönerek 360 derece fotoğraf çekimini yapmaya başlayın ve ardından paylaşın işte bu kadar. Artık üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız olmadan siz de 360 derece fotoğraf çekip Facebook’ta paylaşabileceksiniz. Webius Digital’in Video Prodüksiyon ve Fotoğraf hizmetleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Comments are closed.