Facebook Hikayelerinde Reklam Yayınlanabilecek

Facebook, tüm şirketlerin artık Facebook Hikâyeleri’nde reklam yapabildiğini doğruladı. Messenger Hikayeleri (eski adı ‘Messenger Day’) reklamları da yakında yayınlanacak.

Facebook tarafından yapılan açıklama:

Artık Facebook Hikayelerini Haber Kaynağı’na veya Instagram Hikayeleri reklam kampanyalarına ek bir yerleşim olarak ekleyebilir, mesajınızı tam ekran bir ortamda yayınlayabilirsiniz. Erişiminizi genişletebilir ve hikayelerinizin reklam performansını artırabilirsiniz.

Yani, Facebook Hikayeleri ve Messenger Hikayeleri aslında aynı şeydir, değil mi? Facebook, geçtiğimiz Kasım ayında iki aracın birleştirildiğini duyurdu . Sanırım, reklam yerleşimlerinin ayrı kalması mantıklı.

Facebook‘un yeni Hikaye reklamları; erişim, marka bilinirliği, video görüntüleme, uygulama yükleme, dönüşüm, trafik ve potansiyel müşteri oluşturma gibi Instagram Hikaye reklamlarındaki mevcut olan tüm hedefleri destekleyecektir. Facebook’un tam kapsamlı hedefleme ve ölçüm yetenekleri grubu, platformlardaki hikaye reklamları için de kullanılabilir.

İstatistikler

Ipsos tarafından yürütülen yakın tarihli bir rapora dayanarak, hikaye reklamlarının potansiyeli hakkında yeni istatistikler de yayınladı:

  • Kullanıcıların %68’i düzenli olarak en az üç uygulamada hikayeler kullandığını ve %63’ünün gelecekte hikayeleri daha fazla kullanmayı planladıklarını söylüyor.
  • İnsanların %38’i, bir hikayede bir ürün veya hizmet gördükten sonra bununla ilgili biriyle konuştuklarını ve %34’ü bunun için bir mağazaya gittiklerini söyledi.

Yeni Hikâye Reklamları, buna verilere dokunmanıza yardımcı olurken, TechCrunch ayrıca yeni Blur ve Slo-Mo efektleri, geliştirilmiş müzik filtreleri (‘syncs that syncs’) de dahil olmak üzere hikayeyi daha da çekici hale getirmeyi amaçlayan yeni hikaye özelliklerine de sahip oldu. arka planda çalan şarkılara görsel bezemeler ve tatil günleri temalı hikayeler ise şu anda Vietnam’da test ediliyor:

Comments are closed.