500 MİLYAR DOLARLIK MELEK YATIRIMCILAR ANTALYA’DA

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ MELEK YATIRIMCILARI ANTALYA’DA

25-26 Ekim 2022 tarihleri arasında Antalya’da ilk defa düzenlenecek olan WBAF 2022 Dünya Kongresi ve Akdeniz Kongresi’ne 500 milyar dolar yatırım hacmine sahip yaklaşık 300 melek yatırımcı katılım sağlayacak. Melek yatırımcılar ve fon yöneticileri 2 gün boyunca kongrede girişimcilerle bir araya gelecek. Kongreye Kayıt Olmak için Tıklayın

WBAF KONGRESİ İLK DEFA ANTALYA’DA 

WBAF Kongresi, global ölçekte her yıl başarı ile gerçekleştirilen, girişimcilik ve inovasyon ekosistemine büyük katkılar sunan uluslararası bir kongredir. WBAF 2022 Dünya Kongresi ve Akdeniz Kongresi, 125 ülkeden melek yatırımcının pandemi sonrası bir araya geldiği ilk fiziksel toplantı niteliğini taşımaktadır. 

Fiziksel olarak gerçekleştirilen en son kongre olan WBAF 2020 Kongresi’ne melek yatırımcı, özel sermaye fonu yöneticisi, iş meleği ağları, varlık yönetimi kurumları, borsa yöneticileri, bankalar, bilim ve teknoparklar, kuluçka ve hızlandırma merkezleri, girişimler, girişimciler, KOBİ’ler, küresel düşünce liderleri ve politika yapıcılar olmak üzere toplamda 1.658 kişi katılım sağlamıştı.

WBAF 2022 Dünya Kongresi ve Akdeniz Kongresi, Türkiye de dahil 125 ülkeden katılacak startup ve scaleup şirketlere benzersiz fırsatlar sunacak. Girişimcilerin ve melek yatırımcıların pandemi sonrası dönemde geçireceği süreçleri keşfetmeleri için bir platform sağlayacak ortama ev sahipliği yapacak. Kongre ayrıca, girişimcilerin temel stratejik planlama bilgilerini bütünleştirmede karşılaştıkları süregelen zorlukların üstesinden gelmek için gerekli çözümleri ele alacak.

KONGRENİN İÇERİĞİ

Kongrenin bu seneki teması “Pandemi Sonrası Ekonomiler İçin Dijital Dönüşüm”. Kongre, gündeminin bir parçası olarak dört küresel zirveye ev sahipliği yapacak: Küresel Girişim Zirvesi, Küresel Kadın Liderler Zirvesi, Bilim – Teknoloji ve İnovasyon Zirvesi ve Etik Yönetişim Zirvesi.

Kongrede, yatırıma hazırlık çalıştayı ve bire bir mentorluk oturumunun ardından 100 seçilmiş girişim, Global Fon Toplama Aşaması (GFRS) etkinliğine katılarak fon almak için yarışacak.  Kongrenin ikinci günü gerçekleşecek olan GFRS, girişimci firmalara önemli fırsatlar sunacak. 

Globalde aktif yatırım yapan VC, melek yatırım ağı ve melek yatırımcıların katılım sağlayacağı etkinlikte öne çıkan girişimler arasından seçilen 100 girişimci, yatırımcılar ile buluşturulacak ve yatırım sunumlarını gerçekleştirecek. Bu etkinliğe katılmak isteyen girişimciler https://www.wbaf2022.org/GFRS2022 adresinden başvurularını yapabilirler.   

WBAF Business School, kongre boyunca kısa kurslar, çalıştaylar, master dersleri ve Nitelikli Melek Yatırımcı Sertifika Programı sunacak. Kongreye katılan her katılımcı, sunulan işbirlikçi fikirlerden, know-how alışverişinden, eğitim programlarından, çalıştaylardan ve küresel ağ oluşturma fırsatlarından yararlanabilecek.

KATILIMCI PROFİLİ

Kongreye katılacak olanlar kişi ve gruplar şunlardır: Melek Yatırımcılar, Finansal Piyasaları Düzenleyen Temsilciler, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Reel sektör, Hizmet sektörü Yöneticileri ve Çalışanları, Banka, Aracı Kurum Şirketleri Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Yetkilileri ve Çalışanları, Halka Açık Şirketlerin Yöneticileri ve Çalışanları, Girişimciler ve Proje Sahipleri, Finans Piyasalarına Teknik Destek ve Yazılım Geliştirme Sağlayan Kurum ve Kişiler, Üniversite Öğretim Görevlileri ve Öğrencileri, Basın ve Medya Mensupları, Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri ve Temsilcileri. 

MELEK YATIRIMCI KİMDİR?

Yasal mevzuatlarda Bireysel Katılım Yatırımcısı olarak adlandırılan melek yatırımcı, finansmana erişimde sıkıntı yaşayan başlangıç veya büyüme aşamasındaki girişimlere finansman ve mentorluk veren kişilerdir.  Globale ölçeklenme potansiyeli olan teknoloji girişimlerine yatırım yapma amacındadırlar.  

WBAF HAKKINDA 

Dünya Melekleri Yatırım Forumu (WBAF), dünya çapında daha fazla iş ve daha fazla sosyal adalet yaratma nihai hedefiyle, işletmelerin başlangıç seviyesinden büyüme aşamasına kadarki süreçlerinde finansmana erişimini kolaylaştırmayı amaçlayan uluslararası bir organizasyondur. 

Bu özel organizasyon, özel sermaye fonları, varlık yönetimi kurumları, bilim ve teknoloji parkları, yatırım ajansları, ekonomik kalkınma kurulları, ticaret ve sanayi odaları, belediyeler ve endüstri aktörleri gibi önemli profillerin tümüne kolaylıkla ulaşmak, daha zengin, daha anlamlı küresel ağlar geliştirmek amacıyla kurulmuş bir platformdur.

Küresel gündemi şekillendirmeye yardımcı olmak için hem kamu hem de özel, yerel ve uluslararası, ticari ve akademik olmak üzere çok çeşitli kurumlarla çalışmaktadır. WBAF Kongreleri programları dahilinde Global Fon Toplama Aşaması (GFRS) ve Dünya Mükemmellik Ödülleri töreni ekonomik ilerleme ve iş birlikleri için önemli zeminler hazırlamaktadır. 

Comments are closed.