2017 Yeni Google Benim İşletmem Özellikleri – Google’da yayın oluşturma

2017 Yeni Google Benim İşletmem Özellikleri ile artık yayın yapmak mümkün, etkinliklerinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğrudan Google Arama sonuçlarında ve Haritalar’da yayınlayabileceksiniz. Google My Business’da yayın oluşturarak, işletme girişinizi müşterilerinize tanıtabileceksiniz.

Yayın oluşturma nasıl yapılır?

Masaüstü bilgisayarlar için

  1. Google Benim İşletmem‘de oturum açın. İki veya daha fazla konuma sahipseniz yönetmek istediğiniz konum için Konumu yönet’i tıklayın.
  2. Yayın oluştur’u tıklayın. Alternatif olarak menüden Yayınlar’ı da tıklayabilirsiniz.
  3. “Yayın oluştur” ekranı görünür. Burada yayınınıza fotoğraf, metin, etkinlik ve düğme ekleme seçenekleri sunulur. Her alanı tıklayıp gerekli bilgileri girin.
  4. Yayınınızı oluşturduktan sonra önizlemesini görmek için Önizle’yi tıklayın. Düzgün görünüyorsa ekranın sağ üst köşesindeki Yayınla’yı tıklayın.

Mobil cihazlar için

  1. Google Benim İşletmem uygulamasını açın.
  2. Ekranın sağ alt köşesindeki oluştur simgesine dokunun. Ardından, ekranda görünen yayınlar simgesine  dokunun.
  3. “Yayın oluştur” ekranı görünür. Burada yayınınıza fotoğraf, metin, etkinlik ve düğme ekleme seçenekleri sunulur. Her alana dokunup gerekli bilgileri girin.
  4. Bilgilerinizi girdikten sonra, yayının bir önizlemesini görürsünüz. Düzgün görünüyorsa ekranın sağ üst köşesindeki Yayınla’ya dokunun.

Bu işlemleri yaptıktan sonra firmanızı Google’da aradığınızda aşağıdaki gibi bir sonuç alacaksınız. 2017 Yeni Google Benim İşletmem Özellikleri ile ilgili bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz takipte kalınız.

2017 Yeni Google Benim İşletmem Özellikleri

Comments are closed.