COVID-19 Turizm Takip Panosu

UNWTO (Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü) farklı bölgeler ve destinasyonların pandemi sürecindeki toparlanma ve normale dönme aşamalarını Tracker isimli bir panoda toparladı. Pek çok farklı veri kaynağından derlenerek oluşturulan bu pano ile dünya çapında doluluk, rezervasyon gibi verilere ulaşabilirsiniz. Dünya Turizm İstatistikleri Karşılaştırmalı Olarak UNWTO Tracker’da isimli haberimizde de detaylı bir şekilde bu konuyu ele aldık.

Bu panonun orijinal haline https://www.unwto.org/unwto-tourism-recovery-tracker adresinden ulaşabilirsiniz.

Seyahatin Yeniden Açılması: Ülke Rehberi

Bazı ülkeler Covid-19 sağlık kurallarını gevşetmeye başladı. Aşağıdaki tabloyu kullanarak her ülkenin koyduğu seyahat kısıtlamaları ve revize edilmiş kurallarla ilgili güncel bilgilere sahip olabilirsiniz. Tablo, popüler ülkelerin bir listesini ve bunların kilitlenme durumu, uluslararası seyahat kısıtlamaları, vize kuralları ve mevcut aktif COVID-19 vakalarının sayısı ile ilgili güncellenmiş politikaları içerir. Tabloda, sorularınıza daha güvenilir yanıtlar bulabileceğiniz resmi hükümet web sitelerine bir bağlantı da bulunmaktadır. Bu veriler çeşitli kaynaklardan toplanmıştır ve bu çevrimiçi gösterge tablosunda gösterilmektedir: https://geonode.wfp.org/travel Mobil sürüm için: https://geonode.wfp.org/travel_mobile

 

Data compiled by humdata.org

 

Canlı Durum: Başlıca Konumlar Yeniden Açılan İzleyici

Bu, dünyadaki tüm önemli cazibe merkezlerinin ve kültürel sıcak noktalarının ve bunların mevcut durumlarının bir listesidir. Japonya, Avustralya, İtalya ve diğer ülkelerdeki tema parkları, müzeler ve ilgi çekici yerler yeni bilet ve güvenlik kuralları ile açılmaya başladı. Aşağıdaki tabloda ülkelere göre filtreleme yaparak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Uluslararası Seyahat Önerileri – COVID-19 Sonrası Nereye Seyahat Edilmeli?

COVID sonrası ilk seyahat hedefinizi bulmak için interaktif seyahat önerileri haritasını inceleyin.

Uluslararası Seyahat Önerileri – Turizm Takip Haritası | 2022

Yukarıdaki haritaya tıklayarak haritanın bağlı olduğu web sitesinden interaktif olarak izleyebilirsiniz.